Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vložky ortopedické dámské 039B

Froté vložky s aktivním uhlím s podporou podélné i příčné klenby nožní, s podprstovou řasou a s odlehčením paty

Výrobce: Vanimar CZ s.r.o.
Katalogové číslo: 5039B
Záruka: 2 roky
Doba vyřízení objednávky: obvykle 5 dnů
Cena:
199 Kč
164,45 Kč bez DPH

Popis zboží

Vložky ortopedické dámské 039B

  • froté vložky s aktivním uhlím s podporou podélné i příčné klenby nožní, s podprstovou řasou a s odlehčením paty při patní ostruze
  • aktivní uhlí chrání proti zápachu nohou, plísním a jiným nemocem nohou
  • podprstová řasa pomáhá rovnat křížení prstů nohou, vyměkčená pata ulevuje při bolestech patní ostruhy
  • materiál vložek pohlcuje pot a vlhkost

Podélně plochá noha, se projevuje omezením základních funkcí klenby nožní, zvýšenou únavou, pálením a někdy i tupou bolestí. Často je tato vada doprovázena zvýšenou potivostí nohou, otoky a zhoršením krevního oběhu.

Příčně plochá noha, je vada související s přetěžováním přední příčné klenby nožní. Projevuje se poklesem této klenby s následným zhoršením pružnosti klenby a bolestmi v místech II. až IV. hlavičky nártní kosti. Přetížení je způsobeno především dlouhodobým nošením obuvi s vysokým podpatkem, čímž se narušuje rovnoměrnost zatížení nohy.

Patní ostruhy

Někdy v souvislosti s námahou či poklesem nožní klenby, popř. nošením nevhodné obuvi, dochází k extrémní zátěži na patní kost. Organismus reaguje tím, že se pokouší tato místa zpevnit, tedy do nich vypouští vápenné prvky, čímž vzniká patní ostruha.