Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vložky ortopedické dámské 037B

Froté vložky na podporu podélné i příčné klenby nožní s vyměkčenou patou a aktivním uhlím

Výrobce: Vanimar CZ s.r.o.
Katalogové číslo: 5037B
Záruka: 2 roky
Doba vyřízení objednávky: obvykle 5 dnů
Cena:
165 Kč
136,36 Kč bez DPH

Popis zboží

Vložky ortopedické dámské 037B

  • froté vložky s aktivním uhlím s podporou podélné i příčné klenby nožní a s vyměkčením paty na patní ostruhu
  • aktivní uhlí chrání proti zápachu nohou, proti plísním a jiným nemocem nohou
  • vložky dobře absorbují pot a vlhkost, proto jsou vhodné do sportovní a pracovní obuvi

Podélně plochá noha, se projevuje omezením základních funkcí klenby nožní, zvýšenou únavou, pálením a někdy i tupou bolestí. Často je tato vada doprovázena zvýšenou potivostí nohou, otoky a zhoršením krevního oběhu.

Příčně plochá noha, je vada související s přetěžováním přední příčné klenby nožní. Projevuje se poklesem této klenby s následným zhoršením pružnosti klenby a bolestmi v místech II. až IV. hlavičky nártní kosti. Přetížení je způsobeno především dlouhodobým nošením obuvi s vysokým podpatkem, čímž se narušuje rovnoměrnost zatížení nohy.

Patní ostruhy jsou kostní výrůstky v místě úponu šlach na kosti patní. Nejčastěji to bývá v přední části patní kosti a méně často v místě úponu Achillovy šlachy. Tato místa jsou při chůzi poměrně hodně namáhána.

Někdy v souvislosti s touto námahou či poklesem nožní klenby, popř. nošením nevhodné obuvi, dochází k extrémní zátěži na patní kost. Organismus reaguje tím, že se pokouší tato místa zpevnit, tedy do nich vypouští vápenné prvky, čímž vzniká patní ostruha.

Patní ostruha se projevuje bolestí spodní nebo zadní části paty. Doporučujeme pomocí ortopedických pomůcek odlehčit patu snížením zátěže na postižené místo.